Kim są asystenci Igora Milicicia?

Asystentami trenera Igora Milicicia w sztabie reprezentacji Polski będą Artur Gronek, Grzegorz Kożan oraz Marek Popiołek.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Artur Gronek - od 2008 roku związany z projektem Polonia 2011 Warszawa (później AZS Politechnika Warszawska). Pracował ponadto jako asystent w Starcie Gdynia, Enea Zastalu BC i seniorskiej reprezentacji Polski (w 2013 roku z trenerem Dirkiem Bauermannem). W 2016 roku został pierwszym szkoleniowcem ekipy z Zielonej Góry i od razu zdobył mistrzostwo Polski - jako najmłodszy trener w historii. W sezonie 2018/2019 pracował w Polpharmie Starogard Gdański, a później został trenerem Enea Astorii Bydgoszcz, gdzie pracuje do dzisiaj.

Grzegorz Kożan - pracuje w Anwilu Włocławek od 2013 roku, również jako szkoleniowiec młodzieży w klubie TKM Włocławek. Współpracował wcześniej z Igorem Miliciciem, będąc odpowiedzialnym za analizę pomeczową oraz współprowadzenie treningów - również w dwóch mistrzowskich sezonach w Energa Basket Lidze. W przeszłości był także asystentem w kadrach narodowych do lat 14 i 15.

Marek Popiołek - w przeszłości jako zawodnik grał przede wszystkim w Polonii 2011 Warszawa oraz w AZS Politechnice Warszawskiej. W sezonie 2018/2019, prowadząc KK Warszawa, został wybrany najlepszym trenerem grupy B 2 Ligi Mężczyzn. W kolejnych rozgrywkach był asystentem Roberta Witki w ekipie z Radomia, a ostatni sezon spędził u boku Artura Gronka w Enea Astorii Bydgoszcz. Obecnie jest pierwszym trenerem HydroTrucka Radom w Energa Basket Lidze. Przez wiele lat pełnił funkcję managera reprezentacji Polski.

 

 

udostępnij