Wygrana kadetów z Chorwacją

Od zwycięstwa nad Chorwacją swój udział w European Challengers w Sofii rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 16 mężczyzn. Biało-Czerwoni wygrali 87:71, wyraźną przewagę osiagając w drugiej części czwartej kwarty.We wtorek Polacy mają dzień przerwy w turnieju.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Podopieczni Wojciecha Bychawskiego ostatnią część podstawowego czasu gry wygrali 25:11. Kluczowe okazały się końcowe cztery minuty zawodów. Polacy prowadzili wówczas 73:69 i kolejny fragment wygrali 11:0. Dwie trójki trafił wówczas Kajetan Kuczawski a jedną Marcin Kosiorowski.

Polska - Chorwacja 87:71 (23:18, 20:18, 19:24, 25:11)
Polska: J. Nowicki 15 (1), P. Sowiński 15 (2), Sz. Nowicki 12 (1), I. Urban 4, M. Samiec 12 (1), K. Kuczawski 8 (2), I. Stolarz 8 (2), M. Kosiorowski 8 (2), J. Śmiglak 3 (1), J. Zapart 2,  K. Jaworski 0, M. Nagel 0.