Hiszpanki lepsze od Polek w Heraklionie

Pierwsze spotkanie podczas FIBA Youth European Challengers 2021 przegrała reprezentacja Polski do lat 18 kobiet. Biało-Czerwone uległy Hiszpanii 45:59, a o wyniku spotkania przesądziła trzecia kwarta. Piątek jest dniem przerwy w turnieju.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Po pierwszej części zmagań w Grecji Polki mają bilans 2-1. Po zwycięstwach z gospodarzami turnieju oraz Izraelem przyszedł czas na porażkę z Hiszpanią. Nasza kadra dobrze zaczęła mecz, w drugiej kwarcie prowadząc nawet różnicą sześćiu punktów. Niestety po zmianie stron Polki zanotowały przestój w ataku, nie trafiając ani do kosza przez ponad 5 minut. Niemoc w ataku Biało-Czerwonych wykorzystały rywalki, uzyskując prowadzenie, którego nie oddały już do końca.

Po dniu przerwy podopieczne Marka Lebiedzińskiego zmierzą się w sobotę z Francją. Początek spotkania o godzinie 14 polskiego czasu.

Polska - Hiszpania 45:59 (15:12, 9:12, 6:15, 15:20)
Polska: M. Masłowska 12 (1), A. Żukowska 7, M. Piasecka 3 (1), N. Batura 2, A. Przyszlak 2 oraz G. Kluczyńska 8, M. Sztąberska 5 (1), M. Kozłowska 3, A. Gilmajster 2, M. Kurkowiak 1, N. Juskowiak 0, A. Mitrowska 0.