Kadra U20 kobiet lepsza od Rosji

Szybko o porażce z Francją zapomniała reprezentacja Polski do lat 20 kobiet, która bieże udział w FIBA Youth European Challengers 2021. Biało-Czerwone pokonały Rosję 75:70 i mają duże szanse na zajęcie drugiego miejsca w turnieju rozgrywanym w tureckiej Konyi. W ostatnim meczu nasza kadra zmierzy się z reprezentacją gospodarzy.

news

Polki starcie z Rosją rozpoczęły nerwowo. Rywalki szybko wypracowały dziesięciopunktową stratę, którą jeszcze przed upływem pierwszej kwarty udało się podopiecznym Krzysztofa Szewczyka zniwelować, a nawet wyjść na prowadzenie.

Od początku spotkania bardzo aktywna była Emilia Kośla (21 pkt, 5 zbiórek i 4 asysty w całym meczu), która poderwała zespół do walki. W kolejnych odsłonach zawodniczki znad Wisły miały nieznaczna przewagę, która w połowie czwartej kwarty wzrosła do 10 punktów.

Na uwagę zasługuje drugie w turnieju double-double Zuzanny Kulińskiej (11 pkt i 14 zbiórek).

Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych będzie Turcja (bilans 2-2). Początek spotkania o godzinie 17 polskiego czasu.

Rosja - Polska 70:75 (16:18, 19:18, 15:19, 20:20)
Punkty dla Polski: E. Kośla 21 (2), M. Szymkiewicz 15 (3), Z. Kulińska 11 (2), W. Piechowiak 9, J. Bazan 6 oraz J. Kobylińska 8 (2), A. Ustowska 5 (1), A. Pszczolarska 0, M. Kowalska 0.