Kadra U20 kobiet rozpoczęła Challenger od wygranej

Od pewnego zwycięstwa nad Białorusią swój start w FIBA Youth European Challengers 2021 rozpoczęła reprezentacja Polski do lat 20 kobiet. Biało-Czerwone zwyciężył 71:53, istotną przewagę wypracowując już w pierwszej kwarcie. Kolejne spotkanie zespół Krzysztofa Szewczyka rozegra w środę z Portugalią.

news Zdjęcia | FIBA.Basketball

Od wyniku 11:13 w połowie pierwszej kwarty Polki rzuciły 10 punktów z rzędu, wypracowując kilkupunktową przewagę. Rywali próbowały odrabiać straty, ale aktywne w obronie zawodniczki znad Wisły potrafiły utrzymać przewagę. Po zmianie stron kadrowiczki szybko powiększyły przewagę, dzięki czemu w czwartej kwarcie z dużym spokojem oczekiwały na końcową syrenę.

Z double-double spotkanie zakończyła Weronika Piechowiak (11 pkt i 11 zbiórek).

Następnym rywalem Polek będzie Portugalia. Początek spotkania w środę o godzinie 20.

Białoruś - Polska 53:71 (16:25, 19:19, 6:16, 12:11)

Punkty dla Polski: Z. Kulińska 18 (1), J. Bazan 14, M. Szymkiewicz 13 (2), W. Piechowiak 11, E. Kośla 6 oraz A. Pszczolarska 6, J. Kobylińska 3, A. Żytkowska 0, A. Ustowska 0, M. Kowalska 0, M. Szulc 0, E. Śmiałek