Polacy lepsi od Angoli na początek kwalifikacji

W meczu otwierającym kwalifikacje olimpijskie w Kownie reprezentacja Polski pokonała Angolę 83:64. Kolejne spotkanie już w czwartek - rywalem będzie Słowenia.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Świetnie w spotkanie wszedł Aleksander Balcerowski - to właśnie głównie dzięki jego trafieniom Biało-Czerwoni prowadzili już 8:2. Po późniejszej trójce A.J. Slaughtera przewaga rosła do dziewięciu punktów. Rywale z Afryki starali się odpowiadać rzutami z dystansu, a po zagraniu Pedro Bastosa w końcu zdobywali minimalną przewagę. Sytuację zmieniał rzut Jakuba Garbacza, a po rzutach wolnych Damiana Kuliga po 10 minutach było 24:19.

Od początku drugiej kwarty zespół trenera Mike’a Taylora przede wszystkim utrzymywał przewagę. Po późniejszej trójce Mateusza Ponitki prowadzenie naszej kadry wynosiło już 11 punktów, a Angola miała problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Świetnie prezentował się też A.J. Slaughter, dodając sporo spokoju całej drużynie. Dzięki kolejnemu zagraniu Ponitki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:31.

Mateusz Ponitka również w pierwszych akcjach trzeciej kwarty był wyróżniającym się zawodnikiem. Po późniejszej akcji Aleksandra Balcerowskiego i kontrach wykończonych przez Michała Sokołowskiego różnica wynosiła aż 22 punkty. Polacy kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a trener Mike Taylor zaczął korzystać z kolejnych zawodników z ławki rezerwowych. Trójki dokładał Jarosław Zyskowski, a po 30 minutach było 62:45.

W ostatniej części spotkania przeciwnicy starali się jeszcze ambitnie walczyć o bardziej korzystny wynik. W ważnych momentach sprawy w swoje ręce brał jednak Ponitka, a przewaga Biało-Czerwonych była ciągle bezpieczna. Nie do zatrzymania był Yanick Moreira, ale ostatecznie to Polacy zwyciężyli 83:64.

Następny mecz ze Słowenią już w czwartek o godz. 15:30. Transmisja w TVP Sport.

Polska - Angola 83:64 (24:19, 19:12, 19:14, 21:19)

Polska: Ponitka 22, Slaughter 16, Balcerowski 14, Sokołowski 7, Zyskowski 6, Cel 5, Kulig 5, Garbacz 3, Michalak 3, Hrycaniuk 2, Koszarek 0

Angola: Moreira 27, Ndoniema 11, Bastos 7, Mingas 5, Miguel 4, Santos 4, Bango 3, Buiamba 2, Gakou 1, Cisse 0, Do 0, Kashila 0