Kadra kobiet wygrywa z Austrią

W meczu towarzyskim rozegranym w Oberwald, Polska pokonała Austrię 71:62. Liderką zespołu była Agnieszka Skobel, która rzuciła 17 punktów.

Pierwsze minuty meczu z Austrią były wyrównane, lecz już końcówka pierwszej kwarty należała do Polek (23:16). W kolejnych akcjach gospodynie starały się uzyskać przewagę, jednak skuteczne akcje m.in. Agnieszki Skobel to uniemożliwiały. Na dłuższą przerwę #KoszKadra schodziła z 4 – punktową przewagę (41:37), a liderkami drużyny były Zuzanna Sklepowicz (9 punktów) oraz wspomniana wyżej Agnieszka Skobel (8 punktów).

Po zmianie stron wiele się nie zmieniło, jednak dużo bardzo wykorzystywana pod koszem była Weronika Telenga. Środkowa wicemistrza Polski dość dobrze radziła sobie z rywalkami, co pozwalało na utrzymywanie przewagi (56:52). Na początku ostatniej kwarty wynik był w dalszym ciągu otwarty, jednak ostatnie minuty wyraźnie należały do kadry Polski. Polki zagrały na 47% z gry, przy 35% rywalek. Wygrana (72:61) bardzo cieszy, zwłaszcza po wcześniejszych porażkach ze Słowacją, Słowenią oraz Chorwacją.

Austria - Polska 61:72 (16:23, 21:18, 15:15, 9:16)

Najwięcej dla Austrii: Sagerer 18, Wildbacher 16, Koizar 16
Polska: Skobel 17, Sklepowicz 15, Telenga 14, Borkowska 5, Podgórna 5, Gertchen 4, Schmidt 3, Banaszak 3, Bujniak 2, Dobrowolska 2, Kośla 2, Szymkiewicz, Naczk