Mateusz Ponitka kapitanem reprezentacji Polski

Mateusz Ponitka będzie pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski. Kadra w Arenie Gliwice przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Ponitka w sezonie 2020/21 był kapitanem Zenita Sankt Petersburg, z którym rywalizował m. in. w elitarnej Eurolidze. Niedawno podpisał z rosyjskim zespołem nową trzyletnią umowę.

- Mateusz jest liderem drużyny na boisku, wierzymy w niego, jest kluczowym zawodnikiem reprezentacji. Po tak dobrym sezonie w Zenicie Sankt Petersburg, gdzie był kapitanem, to dobry moment na objęcie podobnej funkcji w kadrze narodowej. Gdy jesteś liderem na parkiecie, powinieneś być też liderem w szatni. To dobre rozwiązanie dla zespołu i nadchodzących wyzwań. Wierzę i ufam Mateuszowi w 100 procentach. Jestem przekonany, że będzie dobrym kapitanem w naszej drużynie, a zarazem świetnym liderem - mówi trener Mike Taylor.

Biało-Czerwoni trenują obecnie w Arenie Gliwice. W piątek rozegrają spotkanie towarzyskie z Łotwą, a w kolejnym tygodniu czeka ich dwumecz z Brazylią. Po tym wybierają się na Litwę na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. W grupie B ich rywalami będą reprezentacje Słowenii oraz Angoli. Dwie najlepsze drużyny grupy zagrają następnie w półfinale z Litwą, Koreą lub Wenezuelą. Tylko zwycięzca całego turnieju zagra w Tokio. Mecze będą rozgrywane od 29 czerwca do 4 lipca.

W przypadku awansu na Igrzyska Olimpijskie Biało-Czerwoni zagrają w grupie C z Argentyną, Japonią i Hiszpanią. Koszykarski turniej w Tokio zostanie rozegrany od 25 lipca do 7 sierpnia 2021 r.

Terminarz turnieju kwalifikacyjnego w Kownie:

29 czerwca, godz. 15:30: Polska - Angola
1 lipca, godz. 15:30: Słowenia - Polska
3 lipca: półfinały
4 lipca: finał

 

udostępnij