Koszarek: Zbyt dużo małych błędów

Na konferencji prasowej po meczu Izrael - Polska pojawili się trenerzy Mike Taylor oraz Oded Kattache, a także zawodnicy Łukasz Koszarek i Guy Pnini.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Izrael był dzisiaj od nas odrobinę lepszy w kilku aspektach. Chciałbym podkreślić, że moi zawodnicy zostawili serce na parkiecie, dali z siebie bardzo dużo. W końcówce drugiej kwarty Gal Mekel rzucił bardzo ważną trójkę, dał rywalom energię. Wtedy my nie trafialiśmy wolnych i kilku rzutów, które normalnie byśmy trafili. Jestem dumny, że w drugiej połowie walczyliśmy, odrabialiśmy straty i daliśmy sobie szansę na wygraną. Jednak zawsze gdy byliśmy blisko, brakowało nam ważnej akcji.

Łukasz Koszarek (zawodnik reprezentacji Polski): To był dobry mecz dla nas, w tym znaczeniu, że walczyliśmy. Przydarzyło się nam jednak zbyt dużo małych błędów, nie trafialiśmy też wolnych. W końcówce drugiej kwarty zatrzymaliśmy się na dwie-trzy minuty, a rywale zrobili serię. Dla nas obecnie najważniejszy jest awans na EuroBasket i jesteśmy blisko tego celu.

Guy Pnini (zawodnik reprezentacji Izraela): Jesteśmy szczęśliwi, że możemy zakończyć ten tydzień dużym zwycięstwem. Wiedzieliśmy, że Polska to świetna drużyna. Dla nas to wielka sprawa ponownie awansować na EuroBasket.

Oded Kattache (trener reprezentacji Izraela): Po pierwsze, cieszę się, że awansowaliśmy na EuroBasket, to był nasz cel. To dla nas duże zwycięstwo przeciwko świetnie prowadzonemu zespołowi Polski. Mamy młody zespół, a ta wygrana daje nam dużo pewności siebie na przyszłość. Tak jak przeciwko Hiszpanii, nie zaczęliśmy dobrze, nie trafialiśmy otwartych rzutów. Ponownie zawodnicy pokazali jednak wielki charakter, uwielbiam atmosferę w tej drużynie.

 

 

udostępnij