Wysokie zwycięstwo Polaków nad Rumunią

Świetna gra Biało-Czerwonych! Reprezentacja Polski pokonała Rumunię 91:61 w meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2022, który został rozegrany w hiszpańskiej Walencji.

news Zdjęcia | Wojciech Figurski/400mm.pl

Obie drużyny na początku spotkania grały dość nerwowo, ale to Biało-Czerwoni wcześniej weszli w odpowiedni rytm. Dzięki rzutom doświadczonych graczy: Łukasza Koszarka i Adama Hrycaniuka prowadzili 6:0. Rywale nie potrafili zdobyć punktów przez siedem minut, a po trójce Damiana Kuliga było już 15:0! Dopiero później tę rewelacyjną serię przerwał Radu Virna. Po kolejnych rzutach Tomasza Gielo po 10 minutach kadra wygrywała aż 24:7.

Emanuel Cate w drugiej kwarcie grał trochę lepiej, a to przekładało się na całą drużynę Rumunii. Polacy ciągle prezentowali się jednak świetnie, a po kontrze wykończonej przez Michała Michalaka przewaga wzrosła aż do 20 punktów. Trener Mike Taylor dość szeroko rotował składem i wszyscy zawodnicy w składzie dostawali swoje szanse. Dzięki rzutom wolnym Michalaka pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:24.

W kolejnej części spotkania reprezentacja Polski nadal była zdecydowanie lepsza od przeciwników. Dzięki dwóm z rzędu akcjom Aarona Cela przewaga wzrosła do 25 punktów. Lucas Tohatan i Radu Virna sprawiali, że w pewnym momencie Rumunia odrobiła część strat - ta sytuacja utrzymała się jednak tylko przez chwilę. Polacy całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po 30 minutach oraz trójce Karola Gruszeckiego było 71:47.

Ostatnia kwarta niewiele już zmieniała. Trener Mike Taylor dawał więcej szans zawodnikom, którzy w tym meczu grali trochę mniej. Dzięki trafieniu Jarosława Zyskowskiego Polacy prowadzili już 30 punktami, a zwycięstwo nie było zagrożone. Cała dwunastka zdobywała punkty, a przewaga rosła jeszcze bardziej. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali 91:61.

W poniedziałek o godz. 16:30 zespół trenera Mike’a Taylora zagra z Izraelem.

Rumunia - Polska 61:91 (7:24, 17:21, 23:26, 14:20)

Rumunia: Richard 14, Virna 11, Tohatan 10, Popa 9, Cate 7, Uta 6, Berceanu 2, Grasu 2, Baciu 0, Dragoste 0, Maciuca 0, Girbea 0

Polska: Sokołowski 17, Zyskowski 13, Gruszecki 9, Michalak 9, Cel 8, Gielo 7, Kulig 7, Koszarek 6, Kolenda 4, Olejniczak 4, Hrycaniuk 4, Łączyński 3