Trzecie miejsce kadetek w grupie

Na trzecim miejscu zmagania w grupie D zakończyła reprezentacja Polski do lat 16 kobiet. W ostatnim meczu grupowym podopieczne Adama Kubaszczyka przegrały z Grecją 56:68. O awans do ćwierćfinału Polki zagrają w poniedziałek z Belgią.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Stawką sobotniego spotkania było drugie miejsce w grupie D.

Lepiej spotkanie rozpoczęły Biało-Czerwone, które na przerwę schodziły przy dziewięciopunktowej przewadze. Nasz zespół oprócz trafień spod kosza, na punkty zamienił też pięć rzutow z obwodu.

Wszystko układało się po myśli Polek do połowy trzeciej karty. Niestety przy 14-punktowej przewadze zawodniczki znad Wisły przestały punktować w ataku, słabiej prezentowały się też w obronie. Ostatnią kwartę Polki przegrały aż 4:26, trafiając tylko 1 z 13 rzutów z gry.

Porażka oznacza, że o ćwierćfinał kadetki zagrają z drugim zespołem grupy C - Belgią. Początek poniedziałkowego spotkania o godzinie 16:30.

Grecja - Polska 68:56 (17:20, 10:16, 15:16, 26:4)
Punkty dla Polski: M. Sztąberska 12 (2), A. Makurat 10 (2), M. Piasecka 8 (2), M. Masłowska 7 (1), E. Kalenik 6 (1), M. Walczak 5, M. Pawlak 3, A. Przyslak 2, M. Kozłowska 2, M. Kurkowiak 1, W. Jastrzębska 0.