Kadeci mistrzami Europy dywizji B!

Reprezentacja Polski do lat 16 najlepszym zespołem mistrzostw Europy dywizji B, które w dniach 8 - 17 sierpnia rozgrywane były w Podgoricy. W finale podopieczni Dawida Mazura pokonali Holandię 71:58. Biało-Czerwoni zakończyli turniej z bilansem 8-0. MVP finałów został wybrany Jeremy Sochan, który dodatkowo znalazł się w pierwszej piątce imprezy.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Zmagania grupowe Polacy zakończyli z bilansem 5-0, a w fazie pucharowej zwyciężyli Czechów oraz Czarnogórę, co zapewniło im awans do finału i zarazem dywizji A.

Decydujący mecz mistrzostw Europy dywizji B był wyrównany do początku czwartej kwarty. Do tego czasu wynik oscylował wokół remisu, ale częściej na prowadzeniu byli rywale, którzy na początku trzeciej części gry prowadzili różnicą 7 punktów.

Na osiem minut przed końcem Polacy zanotowali serię, która zapewniła im wygraną. Przy wyniku 52:55 piłkę przechwycił Hubert Łałak, po czym dograł do znajdującego się pod koszem Przemysława Paducha, który wykończył podanie. Kolejne akcje Biało-Czerwonych na punkty zamieniali: Aleksander Wiśniewski i Jeremy Sochan. Dzięki dużej aktywności po obu stronach parkietu kluczowy dla losów rywalizacji fragment czwartej kwarty Polacy wygrali 14:0. Tych strat rywale nie zdołali już odrobić.

Kadeci są drugą męską kadrą, która w 2019 roku wywalczyła awans do dywizji A. Wcześniej do elity udało się powrócić naszym juniorom. Kadeci po raz ostatni w mistrzostwach Europy dywizji A grali w 2016 roku.

Polska - Holandia 71:58 (15:16, 17:22, 18:12, 21:8)

Punkty dla Polski: A. Wiśniewski 23 (2), J. Sochan 15 (3), P. Paduch 12, H. Łałak 10, W. Siembiga 6 (2), M. Wilczek 4 (1), W. Kania 1, A. Janiec 0, I. Lewandowski 0, I. Maćkowiak 0, K. Rosiński 0, Ł. Walkowiak 0.