Kadeci w finale ME i z awansem do dywizji A!

Jak burza przez turniej mistrzostw Europy dywizji B do lat 16 poruszają się nasi kadeci. Biało-Czerwoni odnieśli w piątek siódme zwycięstwo z rzędu, tym razem wygrywając w półfinale z gospodarzami turnieju Czarnogórą.

news

Fazę grupową Polacy zakończyli z bilansem 5-0, a w fazie pucharowej zwyciężyli Czechów.

Podopieczni Dawida Mazura wyśmienicie poradzili sobie z presją, rozpoczynając zawody od prowadzenia 8:0. Nasz zespół pierwsze punkty stracił dopiero w szóstej minucie, a kilkupunktową przewagę, która momentami wynosiła 12 punktów, utrzymywał do początku czwartej kwarty.

Ostatnią część meczu Polacy rozpoczęli źle, nie zdobywając żadnego punktu przez pięć kolejnych minut. Ten fragment spotkania rywale wygrali 8:0, a w pewnym momencie ich przewaga wynosiła nawet pięc punktów. Na szczęście we właściwym momencie nasz zespół odzyskał równowagę w ataku. Za trzy trafił Jeremy Sochan, dwa rzuty wolne na punkty zamienił Przemysław Paduch, a kolejne rzuty z dystansu Wojciech Siembiga i Hubert Łałak.

Polacy objęli wówczas prowadzenie 66:63, które dzięki sześciu punktom z rzędu Aleksandra Wiśniewskiego, w tym 4 na 4 za jeden, utrzymali do końcowej syreny.

To druga męska kadra, która w 2019 roku wywalczyła awans do dywizji A. Wcześniej do elity udało się powrócić naszym juniorom.