Kadeci bez porażki w ME

Trzy mecze i trzy wygrane - to bilans reprezentacji Polski do lat 16 na mistrzostwach Europy dywizji B. Po pewnym zwycięstwie nad Szwecją i efektownej wygranej nad Kosowem, w sobotę Biało-Czerwoni nie dali najmniejszych szans Norwegom. Niedziela jest dniem przerwy w mistrzostwach.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Skandynawowie podobnie jak Kosowo nie wygrali jeszcze w Podgoricy meczu. Różnicę pomiędzy naszą kadrą a Skandynawami było widać od pierwszych fragmentów spotkania.

Aktywni od pierwszych minut gracze znad Wisły szybko narzucili swój styl gry rywalom. Polacy nie tylko byli skuteczni w ataku, ale wymusili sporo strat Norwegów w oboronie. Do tego wyraźnie wygrali walkę pod tablicami.

W całym spotkaniu podopieczni Dawida Mazura trafili aż 19 trójek (na 44 próby). Polacy skuteczni z obwodu byli zwłaszcza po przerwie, trafiając 13 rzutów, w tym 8 w czwartej kwarcie.

Po trzech meczach grupowych Polacy mają bilans 3-0. Taką samą liczbą zwycięstw i porażek legitymują się Bułgarzy, z którymi Biało-Czerwoni zmierzą się we wtorek na zakończenie zmagań grupowych. Dzień wcześniej rywalem Polacy będzie reprezentacja Węgier.

Norwegia - Polska 39:108 (8:30, 5:21, 17:26, 9:31)
Punkty dla Polski: I. Lewandowski 25 (7), W. Siembiga 16 (4), A. Wiśniewski 11 (1), A. Janiec 11 (2), I. Maćkowiak 9 (3), J. Sochan 7, H. Łałak 7 (1), P. Paduch 5, M. Wilczek 5 (1), K. Rosiński 4, Ł. Walkowiak 4, W. Kania 4.