Polki zagrają o miejsca 5-8 w ME U20

Dobra pierwsza połowa nie wystarczyła reprezentacji Polski do pokonia Belgii w ćwierćfinale mistrzostw Europy do lat 20 kobiet. Biało-Czerwone przegrały 54:72 i w sobotę oraz niedzielę rywalizować będą o miejsca 5-8.

news Zdjęcia | yukaphoto.com.pl

Pierwsza połowa to gra kosz za kosz, bez wyraźnej przewagi którejś ze stron. Druga część spotkanie rozpoczęła się od trójki Alicji Grabskiej, ale później niemal każde posiadanie rywalek kończyło się zdobyciem punktów. W efekcie czego w połowie trzeciej kwarty Polki przegrywały różnicą siedmiu punktów.

Jeszcze na pięć minut przed końcem podopieczne Krzysztofa Szewczyka przegrywały 49:56, ale rywalki trafiły spod kosz, po czym po naszej nieudanej akcji powiększyły przewagę. Tych strat Polkom nie udało się już odrobić.

Pierwszym rywalek Polek w walce o miejsca 5-8 będzie Serbia. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:15. W przypadku wygranej nasz zespół zagra o 5. pozycję. Porażka sprawi, że Polki zagrają o miejsce 7.

Belgia - Polska 72:54 (15:14, 11:12, 26:18, 20:10)
Punkty dla Polski: A. Grabska 16 (1), A. Winkowska 8, K. Szydłowska 8 (2), L. Banaszak 7 (1), M. Leszczyńska 5, K. Stefańczyk 5, A. Wojtala 3, A. Falkowska 2, N. Łopińka 0, K. Matkowska 0, W. Duchnowska 0, O. Trzeciak 0.