Kadra U20 kobiet w ćwierćfinale ME!

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet zagra w ćwierćfinale mistrzostw Europy dywizji A, ktore rozgrywane są w Czechach. W 1/8 finału Biało-Czerwone pokonały broniącą brązowego medalu Holandię 59:48. O półfinał Polki zagrają z Belgią.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Lepiej mecz rozpoczęły Pomarańczowe, które pod koniec pierwszej kwarty prowadziły 18:9. Nasz zespół jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie, trafiając m.in. trzy trójki w drugiej kwarcie.

Kluczowa dla losów meczu okazała się czwarta kwarta. Na pięć minut przed końcem Biało-Czerwone przegrywały 41:42, ale kolejny fragment spotkania wygrały 18:6.

Nasz zespół wygrał rywalizację w strefie podkoszowej,  zbierając więcej piłek niż Holenderki. Zaprezentował też znacznie lepszą skuteczność z linii rzutów wolnych.

Polki zakończyły zmagania w grupie C na trzecim miejscu. O ćwierćfinał zmierzyły się z drugim zespołem grupy D.

Holandia - Polska 48:59 (18:9, 4:14, 17:14, 9:22)
Punkty dla Polski: A. Grabska 18, K. Szydłowska 14 (2), A. Wojtala 8 (1), K. Stefańczyk 7, M. Leszczyńska 4, W. Duchnowska 3 (1), A. Winkowska 3, L. Banaszak 2, K. Matkowska 0, A. Falkowska 0, O. Trzeciak 0.