Juniorzy wicemistrzami Europy dywizji B!

Reprezentacja Polski do lat 18 mężczyzn zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Europy dywizji B, które w dniach 26 lipca - 4 sierpnia rozgrywane były w rumuńskiej Oradei. W finale Biało-Czerwoni ulegli Izraelowi 79:81. Do pierwszej piątki turnieju został wybrany rozgrywający naszej kadry Mateusz Kaszowski.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Po raz ostatni w dywizji A reprezentacja Polski do lat 18 mężczyzn grała w 2014 roku.

Polacy fazę grupową zakończyli z bilansem 4-1, co zapewniło im pierwsze miejsce w grupie A.

Do wywalczenia miejsca w dywizji A KoszKadra juniorów potrzebowała jednak jeszcze dwóch wygranych. W ćwierćfinale gracze znad Wisły ograli Gruzję 67:44, w drugiej połowie tracąc tylko 15 punktów.

FIBA EUROPE

Awans do dywizji A Polacy zapewnili sobie zwyciężając w półfinale z Czechami, o czy zadecydowała czwarta kwarta, którą nasz zespół wygrał 24:10.

Finał rozpoczął się po myśli Polaków. Podopieczni Andrzeja Adamka stopniowo budowali swoją przewagę, która pod koniec pierwszej połowy wynosiła 17 punktów (46:29). Niestety trzecia kwarta wyraźnie toczyła się pod dyktando Izraelczyków. Rywale szybko odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie.

W końcówce przy jednopunktowym prowadzeniu Polacy stracili siedem punktów z rzędu, na odrobienie strat nie starczyło już czasu. Duży wpływ na wygraną Izraela miały wymuszone przewinienia, po których następowały rzuty wolne – rywale wykonali dwa razy więcej prób za jeden punkt.