Trzecia wygrana juniorów w ME

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w mistrzostwach Europy dywizji B reprezentacja Polski do lat 18. W swoim trzecim meczu na turnieju w rumuńskiej Oradei Biało-Czerwoni pokonali Belgię 65:43. Poniedziałek jest dniem przerwy.

news

W dwóch poprzednich spotkaniach Polacy schodzili na przerwę prowadząc, ale tak wysokiej przewagi po dwóch kwartach jeszcze nie mieli. Niepokonana w turnieju Belgia między 10. a 20. minutą straciła aż 32 punkty, a nasz zespół od wyniku 15:13 rzucił aż 15 punktów z rzędu.

Biało-Czerwoni zagrali skuteczniej niż rywale, mieli też więcej zbiórek. Aktywny był Kacper Kłaczek, który zakończył mecz z double-doule (13 pkt i 11 zbiórek).

Kolejnym rywalem Polaków będzie we wtorek Szwajcaria (bilans 1-2). Początek spotkania o godzinie 15:15 polskiego czasu.

Belgia - Polska 43:65 (10:15, 12:32, 13:13, 8:5)
Punkty dla Polski: K. Kłaczek 13 (1), K. Gordon 13 (3), S. Rompa 10, M. Kaszowski 10 (2), K. Marchewka 8 (2), A. Sobkowiak 6 (1), B. Kulikowski 2, W. Tomaszewski 2, Sz. Zapała 1, I. Kozłowski 0, B. Didier-Urbaniak 0,