Udany początek ME naszych juniorów

Od zwycięstwa rozpoczęła start w mistrzostwach Europy dywizji B kadra U18 mężczyzn. Na inaugurację rozgrywanego w Oradei turnieju Biało-Czerwoni pokonali Bułgarię 84:75. 22 punkty dla Polski rzucił Mateusz Kaszowski.

news

Nasz zespół od pierwszych minut mozolnie budował przewagę. Oba zespoły popełniły podobną liczbę strat, ale to Polacy częściej potrafili zamieniać je na punkty. Ważna okazała się również skuteczność z linii rzutów wolnych. Z 20 prób podopieczni Andrzeja Adamka nie wykorzystali tylko dwóch. Rewelacyjną skutecznością popisał się zwłaszcza Mateusz Kaszowski, który trafił 11 z 11 rzutów.

Po pierwszej kwarcie Polacy prowadzili 25:13 a w połowie drugiej części meczu różnicą 19 punktów. Po zmianie stron rywale próbowali odrabiać strat, pod koniec meczu zbliżając się na odległość jednego trafienia z dystansu. Wówczas to swoją skuteczność z linii rzutów wolnych zaprezentował Mateusz Kaszowski.

W sobotę o 17:30 polskiego czasu Polacy zmierzą się z Rumunią, która w meczu otwarcia wysoko uległa Estonii.

Bułgaria – Polska 75:84 (13:25, 19:23, 26:24, 17:12)
Punkty dla Polski: M. Kaszowski 22 (3), K. Kłaczek 17 (2), K. Gordon 12 (2), B. Didier-Urbaniak 8 (2), Sz. Zapała 8, S. Rompa 6, K. Marchewka 5, B. Kulikowski 3, A. Sobkowiak 3 (1), W. Tomaszewski 0, I. Kozłowski 0.