Kadra U20 mężczyzn zagra o utrzymanie w dywizji A

Reprezentacji Polski do lat 20 mężczyzn nie udało się wywalczyć awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy dywizji A. W meczu 1/8 finału Polacy ulegli Chorwacji 75:89. Tym samym Biało-Czerwonym pozostaje walka o miejsca 9 - 16 i utrzymanie w koszykarskiej elicie.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Początek spotkania miał duży wpływ na losy całej rywalizacji z drużyną z Bałkanów. Polacy od wyniku 4:8 stracili 13 punktów z rzędu, na skutek czego pierwszą kwartę kończyli z 13-punktową stratą. Skuteczni na obwodzie i popełniajacy niewiele strat Chorwaci jeszcze przed przerwą powiększyli swoją przewagę.

Polacy walczyli do końca, w połowie czwartej kwarty zbliżając się na odległość siedmiu punktów, ale na więcej nie pozwolili im rywale.

Przez całe spotkanie aktywny był Łukasz Kolenda  24 pkt, 4 zbiórki, 4 przechwyty i 3 asysty, który nie trafił jednak żadnej z siedmiu próbo z dystansu. 13 ze swoich 17 punktów w drugiej połowie rzucił Adrian Bogucki. Dwie trójki po przerwie dorzucił Marcin Woroniecki.

W całym spotkaniu Chorwaci trafili 11 z 29 rzutów z dystansu. Najlepszym punktującym rywali był Antonio Jordano - 21 pkt i 5 na 8 za 3.

Pierwszym rywalem w walce o miejsce 9 - 16 będzie Ukraina.

Chorwacja  - Polska 89:75 (23:10, 23:15, 18:23, 25:27)
Punkty dla Polski: Ł. Kolenda 24, A. Bogucki 17, M. Woroniecki 12 (2), M. Szlachetka 10 (1), G Kamiński 9 (1), H. Wyszkowski 3 (1), J. Wójcik 0, M. Krasuski 0, P. Kędel 0, A. Lewandowski 0, M. Koperski 0, F. Stryjewski 0.