Juniorki kończą ME na 10. miejscu

Kadra U18 kobiet zajęła 10. miejsce na mistrzostwach Europy do lat 18. W swoim ostatnim meczu w Sarajewie Biało-Czerwone uległy Białorusi 65:67. Polki już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w dywizji A.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Zwłaszcza w pierwszej połowie mecz z Białorusią był niezwykle zacięty. Częściej na prowadzeniu znajdowały się rywalki, ale najwyższą ośmiopunktową przewagę uzyskały dopiero w połowie czwartej kwarty. Polki bardzo szybko zbliżyły się na odległość jednego trafienia z gry.

Mimo kilku prób, także w końcówce, nie zdołały powrócić już na prowadzenie bądź doprowadzić do remisu.

Duży wpływ na końcowy wynik miało 20 strat, które popełnili Polki. Naszej drużynie w odniesieniu wygranej nie pomogła wygrana walka pod tablicami, ani też większa liczba wymuszonych fauli, po których następowały rzuty wolne.

Białoruś - Polska 67:65 (16:15, 12:19, 19:8, 20:23)
Punkty dla Polski: M. Szymkiewicz 14 (1), E. Kośla 11 (1), A. Pszczolarska 11 (1), K. Borkowska 9, Z. Kulińska 7 (1), W. Piechowiak 4, M. Kowalska 3, A. Rogozińska 3 (1), N. Kurach 2, J. Bazan 1, A. Ustowska 0, W. Dudek 0.