Nieudany początek ME U20 mężczyzn

Reprezentacja Polski do lat 20 mężczyzn na inaugurację mistrzostw Europy dywizji A uległa Litwie 71:101. Duży wpływ na wynik meczu miała druga kwarta, którą nasz zespół przegrał 13:27. W niedzielę o 19:30 polskiego czasu Polacy zmierzą się z Grecją, która w pierwszym spotkaniu pokonała Słowenię 90:79.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

Polacy do koszykarskiej elity powrócili po czteroletniej przerwie. Inauguracyjne spotkanie z brązowymi medalistami mistrzostw Europy U18 z 2017 roku do łatwych nie należało.

Nasz zespół źle wszedł w mecz, ale od wyniku 4:13 zdołał wyjść na prowadzenie. Dużo zmieniło się w kolejnej odsłonie. Polacy zaczęli popełniać coraz więcej strat, które rywale bezlitośnie wykorzystywali. W całym spotkaniu Litwini uzyskali aż 38 ze 101 punktów po stratach.

Do tego gracze dobrze znanego w Polsce Donaldasa Kairysa byli niezwykle skuteczni z obwodu. Do przerwy trafili osiem trójek, a po zmianie stron ten wynik podwoili.

Trener Przemysław Frasunkiewicz przed wylotem do Tel-Awiwu, gdzie rozgrywany jest turniej, mówił, że w przypadku niekorzystnego wyniku, pod kątem kolejnych spotkań zamierza oszczędzać graczy. Z tego powodu tylko jeden koszykarz przebywał na parkiecie więcej niż 23,5 minuty.