Wielkie emocje w meczu juniorek na ME

Drugą dogrywkę na mistrzostwach Europy do lat 18 rozegrały nasze juniorki. W niedzielę Biało-Czerwone uległy Łotwie, tym razem po dodatkowym czasie gry pokonały Bośnię i Hercegowinę. W ostatnich minutach wynik zmieniał się kilkukrotnie. Pomimo poniedziałkowego zwycięstwa zawodniczki znad Wisły zmagania grupowe zakończyły na czwartym miejscu i o ćwierćfinał zmierzą się z niepokonaną Francją.

news Zdjęcia | FIBA EUROPE

To był mecz, w którym wynik zmieniał się kilkukrotnie. Dłużej na prowadzeniu znajdowały się miejscowe, których przewaga w połowie trzeciej kwarty wynosiła 18 punktów.

Zespół Macieja Gordona walczył jednak do końca i na pięć minut przed końcem czwartej kwarty znalazł się na prowadzeniu. Do remisu 71:71 dwoma celnymi rzutami wolnymi na 40 sekund przed końcem czwartej kwarty doprowadziła Dragana Zubac. Oba zespoły mogły jeszcze uniknąć dogrywki, ale rzuty z dystansu nie znalazły drogi do kosza.

yukaphoto.com.pl.

W dodatkowym czasie gry Polki prowadziły 76:72, ale rywalki szybko odrobiły większosć strat. W kluczowym momencie przy jednopunktowej stracie akcje z faulem wykonała Emilia Kośla, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie 87:85. Bośniaczki wykonywały jeszcze dwa rzuty wolne, lecz wykorzystały tylko jedną z prób, a po niecelnym rzucie piłka znalazła sie w rękach Aleksandry Pszczolarskiej.

Bośnia i Hercegowina - Polska 86:87 (23:19, 18:16, 19:16, 11:20, 15:16)
Punkty dla Polski: J. Bazan 20 (2), E. Kośla 15 (1), A. Pszczolarska 15, A. Ustowska 9 (1), K. Borkowska 8, W. Piechowiak 7 (1), Z. Kulińska 6, M. Szymkiewicz 3, M. Kowalska 2, A. Rogozińska 2, N. Kurach 0.