Przegrany sparing kadry U20 mężczyzn

Pierwszy mecz kontrolny reprezentacji Polski do lat 20 nie zakończył się po myśli naszej drużyny. We Wrocławiu Polacy ulegli reprezentacji Czech 77:83. Rewanż w sobotę o godzinie 12:00.

news Zdjęcia | Weronika Marek

Biało-czerwoni od początku miesiąca trenowali w Zakopanem. Zwieńczeniem tej części przygotowań są dwa mecze kontrolne z Czechami.

Mecz od początku nie układał się po myśli Polaków. Rywale w pierwszej kwarcie trafili m.in. pięć trójek, podczas gdy naszej drużynie nie wpadł do kosza żaden rzut z dystansu. Bolączką Polaków były też straty, po których nasi południowi sąsiedzi mieli okazję do zdobywania łatwych punktów.

W kolejnych minutach biało-czerwoni lepiej panowali nad piłką, coraz więcej zdobywali też punktów z szybkiego ataku. Ostatnią część meczu Polacy wygrali 24:8, ale nie wystarczyło to do wygrania zawodów.

Polska - Czechy 77:83 (12:29, 20:24, 21:22, 24:8)
Punkty dla Polsi: Kolenda 24 (1), Kamiński 14 (3), Lewandowski 12 (2), Krasuski 4 (1), J. Wójcik 4, A. Bogucki 4, Koperski 4, Kuźkow 4, Mąkowski 3, Janczak 2, Kędel 1, Szlachetka 1.