Kadra U15 w finale turnieju Lions' Cup 2019

Reprezentacja Polski U15 mężczyzn zajęła drugie miejsce w grupie A rozgrywanego na przedmieściach Paryża turnieju Lions' Cup. W meczu o finał Biało-Czerwoni pokonali najlepszy zespół grupy B SKM Wilno. Dokończenie zmagań w poniedziałek.

news

Dwa zwycięskie mecze kadry U15 w pięć godzin

Drużyna z Belgradu, która jest ubiegłorocznym zwycięzcą i głównym faworytem do końcowego triumfu, postawiła naszej reprezentacji bardzo trudne warunki. Rywale mieli aż 25 zbiórek w ataku. Potrafili też wymusić więcej przewinień niż gracze znad Wisły.

Porażka z KSB Belgrad oznaczała rywalizację w półfinale z najlepszym zespołem grupy B SKM Wilno. Polacy nieznaczną przewagę wypracowali w pierwszej kwarcie, a w połowie drugiej odsłony ich przewaga sięgnęła 14 punktów. W drugiej połowie nasz zespół utrzymywał przewagę, dzięki czemu w poniedziałek zagra w finale.

- Wreszcie trafiliśmy więcej rzutów za trzy punkty niż w poprzednich meczach. Nie był to jednak nasz najlepszy mecz we Francji. Najważniejsze, że wygrany. W finale znów zmierzymy się z Belgradem. Nie będą to łatwe zawody, ale na pewno nie jest to drużyna nie do ogrania - mówi szkoleniowiec Polaków Wojciech Rogowski.

Od kilku lat kadra U15 w przerwie świątecznej udaje się na rozgrywany na przedmieściach Paryża turniej. Podopieczni Wojciecha Rogowskiego imprezę rozpoczęli od dwóch wygranych. Niestety nie obyło się bez kontuzji. Podczas pierwszego spotkania złamania kości strzałkowej doznał pierwszy rozgrywający Alan Duda.

Do Francji nie pojechali Szymon Paluch i Maksymilian Wilczek, którzy znaleźli się w kadrze U16.

Polska U15 mężczyzn - KSB Belgrad 47:68 (14:17, 8:20, 14:16, 11:15)
Punkty dla Polski: A. Busz 10, M. Wojciechowski 7, P. Kociszewki 7, J. Bereszyński 6, B. Prokopowic 4, J. Czorny 4, J. Andrzejewski 3, K. Kubiak 2, M. Duda 2, F. Wspaniały 2, G. Idziak 0

SKM Wilno - Polska U15 mężczyzn 47:60 (8:14, 17:14, 11:14, 11:18)
Punkty dla Polski: P. Kociszewski 16 (3), J. Bereszyński 12, F. Wspaniały 11 (3), M. Wojciechowski 10 (2), A. Busz 5, J. Andrzejewski 4, J. Czorny 2, B. Prokopowicz 0, K. Kubiak 0, M. Duda 0.

Sztab szkoleniowy:

1. Rogowski Wojciech Trener główny Kadry
2. Kożan Grzegorz Trener asystent Kadry
3. Dziergowski Łukasz Trener asystent Kadry
4. Paluch Bartosz Trener motoryki Kadry
5. Hewelt Katarzyna Fizjoterapeuta Kadry

udostępnij