Rozszerzona kadra spotka się w czerwcu

W czerwcu rozpocznie się zgrupowanie rozszerzonej reprezentacji Polski. Kandydaci do głównej kadry czwarty rok z rzędu pojadą na mecze towarzyskie do Chin.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Zgrupowanie w Polsce będzie trwało od 3 do 12 czerwca (dokładną lokalizację treningów podamy w terminie późniejszym), a dzień później zawodnicy wylecą do Chin. Tam rozegrają osiem lub dziewięć spotkań kontrolnych. Powrót zaplanowany jest na 25 czerwca.

Głównym trenerem rozszerzonej reprezentacji będzie Artur Gronek (Polpharma Starogard Gdański), natomiast w roli asystentów będą pomagać mu Arkadiusz Miłoszewski (Stelmet Enea BC Zielona Góra) i Piotr Blechacz (Arka Gdynia). Fizjoterapeutą został Jakub Majewski (TBV Start Lublin).

- Cieszymy się z tego, że możemy przygotować ofertę dla młodych zawodników, którzy są bezpośrednim zapleczem reprezentacji i przetestować ich umiejętności pod kątem wyzwań w przyszłości. Co roku staramy się zapewnić najlepszy możliwy sztab szkoleniowy, a zarazem inwestować w młodych polskich trenerów, czego dowodem jest obecność Artura Gronka i Piotra Blechacza - mówi Marek Popiołek, dyrektor reprezentacji.

- Uważamy, że udział w turniejach międzynarodowych to okazja do zdobycia ogromnego doświadczenia, które w przyszłości może zaprocentować w meczach pierwszej reprezentacji. Również dzięki podobnym wyjazdom do pierwszej kadry trafili tacy zawodnicy jak Dariusz Wyka, Michał Nowakowski, Filip Matczak czy Jarosław Zyskowski - dodaje Popiołek.

Skład rozszerzonej reprezentacji zostanie ogłoszony w pierwszej połowie maja.

 

udostępnij