Waczyński: To nie było łatwe spotkanie

Na konferencji prasowej po meczu Polska - Holandia pojawili się trenerzy Mike Taylor i Toon Van Helfteren oraz zawodnicy Adam Waczyński i Arvin Slagter.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Adam Waczyński (kapitan reprezentacji Polski): To nie było łatwe spotkanie. Wcześniej w Chorwacji wywalczyliśmy bilet do Chin na Mistrzostwa Świata. Wiedzieliśmy, że Holandia nie zagra w najlepszym składzie. To też nie była łatwa sytuacja, bo każdy z nich chciał się w tym spotkaniu pokazać. Może przez 3-4 minuty w czwartej kwarcie za bardzo się rozluźniliśmy, ale ogólnie podeszliśmy do tego meczu świetnie. To, że awansowaliśmy, dotrze do nas chyba dopiero, gdy wylądujemy w Chinach.

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Jestem dumny z tego zespołu. Widać, że zawodnicy uwielbiają grać ze sobą. To z pewnością nie był łatwy mecz, ale niektóre nasze akcje, gdy dzieliliśmy się piłką, były piękne. To był świetny dzień dla naszej drużyny. Dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu, zawodnikom oraz Prezesom PZKosz. Wszyscy ci zawodnicy zostaną zapamiętani jako ci, którzy osiągnęli wielki sukces.

Arvin Slagter (zawodnik reprezentacji Holandii): Dziękujemy Polakom za przyjęcie i świetny poziom kibicowania podczas meczu. Kadra trenera Mike’a Taylora jest bardziej fizyczna od nas. Przegraliśmy zbiórki, mimo że nam się to często nie zdarza. Polacy zdobywali ztego punkty drugiej szansy. Zawsze gdy się zbliżaliśmy, to przeciwnicy notowali serię punktową.

Toon Van Helfteren (trener reprezentacji Holandii): Gratuluje Polsce sukcesu i życzę dobrych wyników na Mistrzostwach Świata. Korzystaliśmy w tym meczu z wielu młodych graczy, niedoświadczonych. Mimo tego walczyliśmy. Wydaje się, że Polacy trochę nam odpuścili po pierwszej kwarcie. Mieliśmy mniej zbiórek od rywali, co nie jest dla nas normalne.