Waczyński: Byliśmy skupieni od początku do końca

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Holandię 105:78. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Adam Waczyński, który do 13 punktów dołożył 4 asysty.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Polacy narzucili wysokie tempo od samego początku - prowadzili już nawet 11:2 i nie pozwalali na zbyt wiele gospodarzom. W całym spotkaniu rzucili aż 16 trójek, a w dodatku byli też niezwykle skuteczni bliżej kosza (66,7 proc.).

- To bardzo ważne zwycięstwo dla nas. Byliśmy skupieni od początku do końca. Wiedzieliśmy, jaką wagę ma dla naszej drużyny to spotkanie. Graliśmy twardo, przeciwstawiliśmy się atletycznej Holandii. Zagraliśmy też mądrze. Każdy zawodnik pokazał się z dobrej strony. Dowieźliśmy to zwycięstwo do końca - mówił po meczu Adam Waczyński.

Przed reprezentacją kolejne spotkanie - w niedzielę o 20:00 Biało-Czerwoni zagrają z Włochami (transmisja w TVP Sport). Ewentualne kolejne zwycięstwo przybliży kadrę do gry na Mistrzostwach Świata, które w 2019 roku zostaną rozegrane w Chinach.

- Kolejny mecz z Włochami również jest dla nas bardzo ważny. Nadal musimy być tak skupieni. Potrzebujemy jeszcze dwóch zwycięstw, aby awansować na Mistrzostwa Świata. Nie możemy żyć meczem z Holandią, tylko myśleć o Włochach. To dla nas teraz najważniejszy cel - dodaje Waczyński.

Bilety na mecz Polska - Włochy (niedziela, godz. 20:00, ERGO ARENA) dostępne są na ebilet.pl

 

udostępnij