Taylor: Nagroda za wysiłek

Co powiedzieli na konferencji prasowej po meczu Polska - Chorwacja trenerzy Mike Taylor i Drażen Anzulović oraz Adam Waczyński i Bojan Bogdanović?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Wielki szacunek dla wysiłku mojego zespołu. To wielka nagroda dla tej ekipy. Wszyscy wiedzą, że mieliśmy problemy na pozycji środkowego, dlatego szczególne podziękowania należą się zespołowi z Torunia. Wszyscy razem się wspieraliśmy i ciężko pracowaliśmy. Rywale mieli w składzie wielkie nazwiska. Uznanie dla moich zawodników za to, jak poradzili sobie z tą sytuacją.

Adam Waczyński (zawodnik reprezentacji Polski): To było dobre spotkanie dla nas. Wiedzieliśmy, że Chorwacja jest w swoim najlepszym składzie. Chcieliśmy pokazać, że mimo problemów ze składem, będziemy walczyć o zwycięstwo na drodze do Mistrzostw Świata w Chinach. Zrobiliśmy świetną robotę w obronie przeciwko Dario Sariciowi i Bojanowi Bogdanoviciowi, nawet mimo tego, że zdobyli sporo punktów.

Drażen Anzulović (trener reprezentacji Chorwacji): To był ciężki mecz. Mieliśmy na sobie presję po przegranej z Litwą. Kontrolowaliśmy mecz przez 25-30 minut, mieliśmy przewagę. W końcówce przytrafiły nam się błędy taktyczne. Straciliśmy kontrolę, a w ostatnich minutach przegrywaliśmy ośmioma punktami. Gdy w kluczowych momentach nie trafiasz łatwych rzutów i tracisz piłki, to utrudniasz sobie możliwość zwycięstwa.

Bojan Bogdanović (zawodnik reprezentacji Chorwacji): Ciężko mówić po takim meczu. Graliśmy trochę lepiej niż ostatnio z Litwą. Rozpoczęliśmy agresywnie, ale w drugiej połowie nie graliśmy wystarczająco mądrze. Nie wiem co powiedzieć, to trudny sytuacja dla naszej drużyny narodowej. Musimy walczyć do samego końca o Mistrzostwa Świata.