Świetny mecz Biało-Czerwonych! Polacy ograli Chorwację

Reprezentacja Polski pokonała Chorwację - z zawodnikami NBA w składzie - 79:74 w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata w Chinach!

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Biało-Czerwoni weszli w ten mecz ze sporą energią, a po trafieniu Adama Waczyńskiego było już 6:2. Chorwaci starali się grać pod kosz i tym samym wykorzystywali swoje przewagi. Po efektownej akcji Dario Saricia z Ante Ziziciem to Chorwaci zdobyli minimalną przewagę. Odpowiedzialność za wynik brał jednak na siebie Mateusz Ponitka i dzięki niemu ponownie był remis - po 10 minutach 21:21.

Na początku drugiej kwarty obie ekipy miały małe problemy ze skutecznością, ale zespół trenera Drażena Anzulovicia starał się być konsekwentny i dominował w polu trzech sekund. Polacy ciągle gonili wynik i nie pozwalali rywalom odskoczyć. Mimo starań Adama Hrycaniuka i Michała Sokołowskiego, to Chorwaci po trafieniu Ivicy Zubaca prowadzili 36:31.

Trójki Adama Waczyńskiego dawały kadrze nadzieję na odrobienie strat. Po kilku minutach z tej samej broni skorzystał też A.J. Slaughter i znowu był remis - po 44. Ekipa trenera Mike’a Taylora walczyła z przeciwnikami jak równy z równym, ale ciągle nie potrafiła wyjść na prowadzenie. Po trójce Krunoslava Simona rywale co prawda prowadzili, ale tylko 58:54.

Pięć punktów z rzędu reprezentacji Polski na początku czwartej kwarty dało naszej ekipie minimalną przewagę. Biało-Czerwoni potrafili dość długo ją utrzymywać, ale nie mogli jej efektywnie powiększyć. Adam Waczyński trafił później dwie trójki z rzędu, a po rzutach Krzysztofa Sulimy i A.J. Slaughtera na około trzy minuty przed końcem kadra prowadziła nawet ośmioma punktami. Chorwaci sukcesywnie zmniejszali straty, a Polacy zupełnie nie mogli odzyskać rytmu w ataku. Końcówka należała do naszej drużyny, a po rzutach wolnych Adama Waczyńskiego kadra wygrała 79:74.

Polska - Chorwacja 79:74 (21:21, 10:15, 23:22, 25:16)

Polska: Waczyński 21, Hrycaniuk 14, Slaughter 12, Ponitka 12, Cel 7, Sulima 6, Sokołowski 5, Łączyński 2, Gielo 0, Witliński 0, Gruszecki 0

Chorwacja: Bogdanović 22, Sarić 17, Zizić 13, Stipcević 6, Zubac 6, Ramljak 4, Simon 3, Zubcić 3, Mustapić 0, Bilinovac 0