Ósme miejsce kadetek w mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet na ósmym miejscu zakończyła zmagania w mistrzostwach Europy kadetek. W swoim ostatnim meczu na turnieju w Kownie Polki uległy Węgierkom 59:78.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap grały już wcześniej z Madziarkami w fazie grupowej, wówczas lepsze były rywalki.

Podobnie było w meczu o 7. miejsce. Węgierki w trzech pierwszych kwartach wypracowały wyraźną przewagę, którą obroniły w ostatnich dziesięciu minutach.

Polki przegrały walkę pod tablicami, popełniły też 19 strat, po których straciły 23 punkty.

Węgry - Polska 78:59 (21:13, 24:15, 26:18, 7:13)
Punkty dla Polski: M. Szymkiewicz 23 (4), W. Piechowiak 9 (1), A. Rogozińska 7 (2), Z. Rudenko 2, N. Kurach 0 oraz K. Borkowska 6, K. Banucha 4, J. Kobylińska 3, A. Kuczyńska 3, G. Kluczyńska 2, E. Śmiałek 0, W. Dudek 0.