Kadetki w ćwierćfinale mistrzostw Europy

Wśród ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu znalazła się reprezentacja Polski do lat 16 kobiet. W meczu 1/8 finału biało-czerwone pokonały Niemki 73:56 i w kolejnym etapie zmierzą się z niepokonaną Hiszpanią. 29 punktów dla naszej kadry rzuciła Magdalena Szymkiewicz, która trafiła m.in. siedem rzutów za trzy punkty.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Polki zakończyły zmagania w grupie C na trzecim miejscu, ulegając Włoszkom oraz Węgierkom. W fazie grupowej trafiły łącznie 12 rzutów z dystansu, z czego 8 w pierwszym wygranym spotkaniu z Chorwacją.

Właśnie dobra skuteczność za trzy punkty okazała się kluczowa w meczu z Niemkami. Nasz zespół umieścił w koszu 12 z 31 prób. Aż siedem trafień miała na swoim koncie Magdalena Szymkiewicz.

Podopieczne Lubow Szwecowej-Knap w połowie drugiej kwarty przegrywały 19:24, ale napędzane przez Alicję Rogozińską (12 asyst oraz 9 punktów i 8 zbiórek) wyszły na prowadzenie 26:24, które jeszcze przed przerwą na moment powiększyły do dziewięciu punktów.

Po zmianie stron nasz zespół nadal umiejętnie przechodził z ataku do obrony, a w powiększaniu przewagi nie przeszkadzała mu wyraźnie przegrana walka pod tablicami. 28 z 73 punktów dla Polek padło po stratach Niemek.

Rywalem naszej kadry w ćwierćfinale będzie Hiszpania, która każde spotkanie mistrzostw Europy wygrywa różnicą przynajmniej 26 punktów. W 1/8 finału zespół w Półwyspu Iberyjskiego pokonał Belgię 72:36, w drugiej kwarcie zwyciężając aż 23:0.

Niemcy – Polska 56:73 (14:17. 15:18, 18:23, 9:15)
Punkty dla Polski: M. Szymkiewicz 29 (7), W. Piechowiak 13 (1), A. Rogozińska 9 (1), J. Kobylińska 9 (3), W. Dudek 6 oraz N. Kurach 7, G. Kluczyńska 0.