U16 kobiet rozpoczyna ME dywizji A

Kadetki są ostatnią młodzieżową reprezentacją, która rozpoczyna swój udział w mistrzostwach Europy. Polki w dniach 17 - 25 sierpnia będą walczyły o jak najlepszy wynik w Kownie.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Biało-czerwone trafiły do grupy C, w której rywalizować będą z: Chorwacją, Włochami oraz Węgrami.

Wszystkie reprezentacje, choć co naturalne w innych składach, rywalizowały w mistrzostwach Europy dywizji A także przed rokiem. Polki zajęły wówczas 8. miejsce, dwie pozycje niżej znalazły się Chorwatki, zaś Włochy oraz Węgry były w strafie medalowej. Madziarki w finale uległy Francji, zaś koszykarki z Półwyspu Apenińskiego w starciu o 3. miejsce pokonały Łotwę.

Z obecnego składu naszej reprezentacji na poprzednich mistrzostwach Starego Kontynentu były: rozgrywająca Alicja Rogozińska oraz środkowa Natalia Kurach.

W drużynie naszego najbliższego rywala Chorwacji na mistrzowskiej imprezie była przed rokiem tylko skrzydłowa Marta Ostojić, zaś wiele zawodniczek jest z rocznika 2003, na skutek czego drużyna z Bałkanów ma najmłodszy zespół w całym turnieju.

Wśród Węgierek drugi raz na ME U16 zagrają: skrzydłowe Julia Boros, Reka Dombai, Eszter Madar i Nikolett Vincze.

Dużym atutem Włoszek powinien być obecny na mistrzostwach w Bourges duet rozgrywających: Giulia Natali i Ilaria Panzera. Doświadczenie w ME mają też skrzydłowe Caterina Gilli i Martyna Spinelli.

Polki w spotkaniach kontrolnych miały bilans 4-5.