Kadeci coraz bliżej wygrania grupy

Polacy pewnie pokonali Cypr w swoim trzecim meczu mistrzostw Europy do lat 16 mężczyzn. Biało-czerwoni wyraźną przewagę osiągnęli w drugiej i trzeciej kwarcie spotkania. Kolejny mecz zespołu Romana Prawicy w poniedziałek.

news

Cypr przed spotkanie z Polską miał bilans 1-1 i realne szanse na włączenie się do walki o dwa czołowe miejsca w grupie.

W pierwszej kwarcie rywale mieli przewagę, ale w kolejnych dwóch częściach Polacy zdominowali wydarzenia na boisku. Na przerwę zawodnicy znad Wisły schodzili proadząc różnicą dziewięciu punktów. Podobnie jak dzień wcześniej kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której nasz zespół dyktował warunki na boisku. Zakończona zwycięstwem 21:8 trzecia kwarta przypieczętowała wygraną Polaków.

Ze względu na dużą przewagę trener Roman Prawica w czwartej kwarcie mógł rotować składem, ćwicząc różne ustawienia przed kolejnymi meczami turnieju w Sarajewie.

Ponownie na boisku nie oglądaliśmy kontuzjowanego Kamila Białaczowskiego.

Cypr - Polska 52:73 (21:18, 10:22, 8:21, 13:12)
Punkty dla Polski: K. Gordon 9 (1), K. Kłaczek 9, F. Siewruk 9 (1), W. Tomaszewski 8, J. Sochan 2 oraz J. Ulczyński 11 (1), D. Ziółkowski 9, B. Chodukiewicz 8, N. Czoska 6, P. Lis 2, K. Szymański 0