Wygrana kadetów na początek ME

Reprezentacja Polski do lat 16 przegrywała już z Bułgarią 27:40 w trzeciej kwarcie inauguracyjnego meczu mistrzostw Europy dywizji B, ale po końcowej syrenie to biało-czerwoni cieszyli się z wygranej. W piątek o 18:45 podopieczni Romana Prawicy zmierzą się z Islandią.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Początek meczu nerwowy. Jako pierwsi emocje na boisku opanowali Polacy obejmując prowadzenie 11:7. Niestety w drugiej kwarcie Polacy mieli problem ze skutecznością rzutową, coraz lepiej na boisku radzili sobie też rywale.

Gdy w trzeciej kwarcie Bułgarzy objęli prowadzenie 40:27 nasz zespół znalazł się w trudnym położeniu, ale po przerwie na żądanie dla trenera Romana Prawicy, dzięki wysokiej obronie szybko uzyskał sześć punktów z rzędu i wrócił do gry.

W kolejnych minutach Polacy spokojnie odrabiali straty, wymuszając przy tym sporo strat rywali, którym nie pomogła nawet momentami spora przewaga pod koszem.

Na uwagę zasługuje 8 przechwytów Wojciecha Tomaszewskiego.

Bułgaria - Polska 49:54 (7:11, 16:8, 17:16, 9:19)
Punkty dla Polski: K. Kłaczek 14, W. Tomaszewski 9 i 8 przechwytów, K. Gordon 8 (1), F. Siewruk 6 (1), J. Sochan 2 oraz D. Ziółkowski 7, B. Chodukiewicz 4, J. Ulczyński 4, N. Czoska 0, P. Lis 0, K. Szymański 0.