Porażka juniorek z Francją w ME dyw. A

Reprezentacja Polski do lat 18 nie sprostała rówieśniczkom z Francji w meczu mistrzostw Europy dywizji A. Biało-czerwone uległy 53:60 i po dwóch dniach rywalizacji mają bilans 1-1. Ostatnie spotkanie grupowe zespół Macieja Gordona rozegra w poniedziałek z Rosją.

news

Polki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze. Szybko rzuciły kilka punktów z rzędu i po trójce Liliany Banaszak prowadziły 16:8. Silne fizycznie rywalki uzyskały jednak przewagę pod koszem i choć początkowo nie potrafiły jej zamienić na punkty, stopniowo odrabiały straty.

Nasz zespół utrzymał prowadzenie do przerwy i walczył kosz za kosz z rywalkami w trzeciej kwarcie. Niestety w ostatniej części meczu „Trójkolorowe” szybko wypracowały siedmiopunktową przewagę i utrzymały ją do końcowej syreny.

Zawodniczki znad Wisły 12 z 53 punktów rzuciły po szybkim ataku, ale zabrakło wsparcia z ławki. Nasze rezerwowe rzuciły tylko 3 punkty, podczas gdy w zespole rywalek 22.

Ostatnie spotkanie grupowe Polki rozegrają w poniedziałek o 14:15 z Rosją.

Polska - Francja 53:60 (16:12, 11:14, 14:18, 12:16)
Punkty dla Polski: M. Leszczyńska 16, N. Klimek 14, L. Banaszak 12 (1), W. Kuczyńska 4, A. Ziemborska 4 oraz L. Grzenkowicz 2, Z. Kulińska 1, O. Trzeciak 0, W. Hipp 0, A. Winkowska 0, A. Wojtala 0