Juniorzy zagrają o 11. miejsce w ME dyw. B

Środkowy fragment spotkania przesądził o porażce reprezentacji Polski do lat 18 w mistrzostwach Europy dywizji B. Polacy ulegli rówieśnikom z Izraela 87:95. W niedzielę w ostatnim dniu mistrzostw nasz zespół zmierzy się o 11. miejsce z Bułgarią.

news Zdjęcia | FIBA.basketball

Polacy nieźle rozpoczęli mecz, od wyniku 8:9 rzucając 11 punktów z rzędu. Rywale jeszcze w pierwszej kwarcie odrobili straty, ale jeszcze w 16. minucie nasz zespół prowadził 40:35. Otatni fragment pierwszej połowy biało-czerwoni przegrali jednak 4:13.

Po zmianie stron Izrael miał przewagę, ale strata Polaków momentami wynosiła tylko dwa punkty. W końcówce trzeciej kwarty rywale uzyskali dwucyfrową przewagę, której nie oddali już do końca.

Awans do dywizji A wywalczyły już Słowenia oraz Holandia. O trzecie miejsce, również dające promocję do koszykarskiej elity powalczą Belgia oraz Estonia.

Spotkanie z Bułgarią o 11. miejsce rozpocznie się o godzinie 18:45.

Polska - Izrael 87:95 (30:21, 14:27, 20:30, 23:17)
Punkty dla Polski: A. Krajewski 16 i 13 zb., B. Pelczar 13 (2), A. Pluta 13 (3), G. Kamiński 13 (2), P. Strzępek 2 oraz A. Lewandowski 14 (1), P. Stankowski 6 (2), M. Kaszowski 4 (1), M. Woroniecki 3, S. Zapała 2, S. Walda 1.