Australia wygrywa z rozszerzoną kadrą

Rozszerzona reprezentacja Polski musiała uznać wyższość Australii 58:69 w swoim trzecim meczu turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Chinach.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Spotkanie w pierwszych 10 minutach było bardzo wyrównane, ale w drugiej kwarcie rywale lekko odskoczyli. Jak się okazało - to był kluczowy moment rywalizacji. Australijczycy starali się kontrolować sytuację na parkiecie, a Biało-Czerwoni nie byli w stanie odmienić losu meczu. Ostatecznie musieli uznać wyższość rywali - 58:69.

Tym razem w zespole prowadzonym przez trenera Artura Gronka najlepszy był Jakub Karolak, który rzucił 17 punktów (5/9 za trzy) oraz dołożył do tego osiem zbiórek. Aleksander Dziewa zanotował 15 punktów oraz sześć zbiórek.

Rozszerzona reprezentacja będzie teraz walczyła w chińskim turnieju o miejsca 5-8. W sobotę zagra z kadrą Niemiec.

Polska - Australia 58:69 (13:13, 16:23, 16:15, 13:18)

Polska: Karolak 17, Dziewa 15, Put 12, Garbacz 6, Schenk 2, Kolenda 2, Sz. Szymański 2, R. Szymański 2, Załucki 0, Wadowski 0

Australia: Wilson 14, Deng 13, Von Hofe 12, Pineau 8, Donlan 7, Daly 6, McDonald 5, Kubank 3, Thomas 1