Duże emocje w pierwszym meczu Polaków na ME U20

Wygrana 18:11 czwarta kwarta przesądziła o zwycięstwie reprezentacji Polski do lat 20 w mistrzostwach Europy dywizji B. Biało-czerwoni po zaciętym meczu pokonali Gruzję 59:58.

news

Najlepszym punktującym naszej drużyny był Łukasz Kolenda, który uzyskał 24 punkty, wykorzystując przy remisie jeden z dwóch rzutów wolnych. Rywale w końcówce rzucali jeszcze na zwycięstwo, ale David Aphkhazava nie zdołał umieścić piłki w koszu.

Gruzja długo znajdowała się na prowadzeniu, na początku trzeciej kwarty było nawet 39:22, ale nasz zespół na przełomie trzeciej i czwartej odsłony odrobił straty i doprowadził do wyrównanej końcówki.

Polacy mieli problem ze skutecznością rzutową (27 procent z gry), także z linii rzutów wolnych (18 na 31). 13 zbiórek zanotował Adrian Bogucki.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w sobotę o godzinie 19:30 polskiego czasu z Finlandią, która w pierwszym dniu rywalizacji nie dała większych szans Portugalii (83:59).

Gruzja - Polska 58:59 (15:14, 15:8, 17:19, 11:18)
Punkty dla Polski: Ł. Kolenda 24 (2), D. Gołębiowski 10 (1), M. Kurpisz 5 (1), A. Bogucki 5, J. Kobel 0 oraz J. Musiał 9 (3), R. Komenda 4,  D. Rutkowski 2, M. Sasik 0, B. Pietras 0, M. Szczypiński 0.