Węgrzy tym razem lepsi od Polaków

Reprezentacja Polski do lat 20 przegrała swój pierwszy mecz podczas przygotowań do mistrzostw Europy dywizji B. Polacy ulegli w Budapeszcie Węgrom 64:70. Pierwsze spotkanie biało-czerwonych z Madziarami zakończyło się remisem.

news

Węgrzy prowadzili od pierwszych minut zawodów i niewielką przewagę utrzymali do końcowej syreny. Gospodarze popełnili mniej strat, wymusili też więcej przewinień, po których wykonywali rzuty wolne.

Skuteczni w piątkowym spotkaniu Łukasz Kolenda i Daniel Gołębiowski łącznie na boisku przebywali nieco ponad 10 minut.

WIĘCEJ O PIERWSZYM MECZU Z WĘGRAMI

W ramach przygotowań podopieczni Przemysława Frasunkiewicza rywalizowali wcześniej z Grekami oraz Belgami, z każdą z reprezentacji wygrywając po dwa mecze kontrolne.

Madziarzy podobnie jak Polacy będą grali w dywizji B mistrzostw świata.

Węgry - Polska 70:64 (23:17, 14:15, 17:11, 16:21)
Punkty dla Polski: Adrian Bogucki 11 (1), Jakub Musiał 9 (2), Bartłomiej Pietras 8, Daniel Gołębiowski 0, Łukasz Kolenda 0 oraz Jakub Kobel 10 (1), Mikołaj Kurpisz 10 (1), Dominik Rutkowski 6 (1), Mateusz Szczypiński 4, Hubert Wyszkowski 4 (1), Rafał Komenda 2, Michał Sasik 0.