Świetny występ Polaków! Kosowo pokonane

To był świetny mecz reprezentacji Polski! Biało-Czerwoni pokonali Kosowo aż 90:62 w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2019.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Bardzo mocny początek spotkania w wykonaniu Biało-Czerwonych! Po zaledwie pięciu minutach, udanych kontratakach oraz akcji Karola Gruszeckiego było już 13:0. Tę świetną serię przerwał dopiero później Erjon Kastrati. Kosowo złapało później lepszy rytm w ataku, a typowymi dla siebie akcjami popisywał się Dardan Berisha. Ostatecznie jednak dzięki dobitce Aarona Cela Polacy wygrywali po 10 minutach 20:12.

Drugą kwartę zespół trenera Mike’a Taylora rozpoczął od serii 13:2 i objął całkowitą kontrolę nad tym spotkaniem. Świetnie prezentował się Cel, a ważne punkty notował też Gruszecki. Polacy byli pewni siebie, grali z wielką swobodą w ataku, a w dodatku nie pozwalali gościom na rozwinięcie skrzydeł. Ostatecznie po pierwszej połowie było 48:26.

Po przerwie gospodarze nadal radzili sobie świetnie. Niesieni doskonałym dopingiem w Hali Mistrzów powiększali swoje prowadzenie. Dzięki trójce Tomasza Gielo przewaga wzrosła aż do 30 punktów! W ekipie Kosowa ciągle niezwykle aktywny był Dardan Berisha, ale nie wystarczało to na rozpędzonych Polaków. Po 30 minutach było 74:45.

W ostatniej kwarcie z pierwszych punktów w seniorskiej reprezentacji Polski mógł cieszyć się Marcel Ponitka. Trener Mike Taylor starał się jak najlepiej rotować składem, mając na uwadze, że za kilka dni kadrę czeka wyjazdowy mecz z Węgrami. Biało-Czerwoni grali spokojnie, wysokie zwycięstwo było już właściwie zagwarantowane. Polacy wygrali ostatecznie 90:62.

Polska - Kosowo 90:62 (20:12, 28:14, 26:19, 16:17)

Punkty dla Polski: Karol Gruszecki 18 (4), Mateusz Ponitka 15, Aaron Cel 13 (3), Jakub Wojciechowski 9 (1), Tomasz Gielo 9 (1), Przemysław Karnowski 9, Marcel Ponitka 5, Przemysław Zamojski 4, Kamil Łączyński 3 (1), Łukasz Koszarek 3 (1), Adam Hrycaniuk 2.

Punkty dla Kosowa: Dardan Berisha 23 (3), Shawn Jones 11 (1), Erjon Kastrati 11, Gezim Morina 11 (2), Lis Shoshi 3, Jaren Sina 3 (1), Samir Zekiqi 0, Fisnik Rugova 0, Leonard Mekaj 0, Arti Hajdari 0.