Polska gra z Kosowem we Włocławku

W piątek 23 lutego o godz. 19.00 w Hali Mistrzów we Włocławku reprezentacja Polski podejmie Kosowo w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata, które w 2019 roku zostaną rozegrane w Chinach. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl

news

BILETY NA MECZ POLSKA - KOSOWO

Mateusz Ponitka, Przemysław Karnowski, Łukasz Koszarek i inni czołowi polscy zawodnicy pojawili się we Włocławku już w poniedziałek, rozpoczynając tym samym treningi do bardzo ważnych meczów kwalifikacyjnych do MŚ. Kadra przed własną publicznością grała ostatnio w listopadzie - w Bydgoszczy pokonała Węgrów 70:60. Później musiała jednak uznać wyższość Litwinów w Kłajpedzie.

Teraz rywalem będzie Kosowo. Swoich pierwszych meczach kwalifikacyjnych reprezentacja tego kraju musiała uznać wyższość Litwy (61:99 w Prisztinie), a kilka dni później Węgrów (76:84) w Debreczynie. Szczególnie jednak to drugie spotkanie pokazało, że w tym zespole jest spory potencjał. Co ciekawe, kadra prowadzona przez trenera Brada Greenberga w Polsce jest już od poniedziałku - swoje treningi rozpoczęła w Toruniu.

Największą gwiazdą Kosowa jest Dardan Berisha. Były zawodnik Polonii 2011 Warszawa, Anwilu Włocławek, Polfarmexu Kutno oraz reprezentacji Polski w dwóch pierwszych spotkaniach rzucił łącznie aż 41 punktów. W awizowanym składzie jest też naturalizowany Amerykanin Shawn Jones z Banco di Sardegna Sassari. We wcześniejszych meczach Kosowa grał Scott Bamforth.

Przed kadrą trudne zadanie, ponieważ zaledwie trzy dni później zagrają w Szombathely kolejne spotkanie, w którym rywalem będzie reprezentacja Węgier. - Utrzymaliśmy trzon kadry, jesteśmy zmotywowani. Trener przypomniał nam, że znaleźliśmy się tutaj, bo reprezentujemy nasz kraj. Mamy konkretną misję - chcemy zakończyć to okienko dwoma zwycięstwami, poprawić sytuację w grupie i walczyć dalej o awans na Mistrzostwa Świata - mówi reprezentant Polski Tomasz Gielo.

Po czwartkowym treningu trener Mike Taylor postanowił podziękować za pracę na treningach Filipowi Matczakowi oraz Mikołajowi Witlińskiemu.

- Nadal szukamy najlepszych opcji na pozycję rozgrywającego na przyszłość. Myślimy, że teraz jest świetny czas, aby zaangażować Marcela Ponitkę. Świetnie radzi sobie w Asseco, bardzo dobrze prezentował się również podczas treningów z nami. Filip Matczak to bardzo dobry zawodnik, ale czasami trzeba podejmować trudne decyzje. Tym razem postawiliśmy na Marcela, ale Filipa będziemy zawsze brali pod uwagę. Mikołaj Witliński również zrobił na nas dobre wrażenie, ma duży potencjał jako silny skrzydłowy. To doświadczenie z kadrą z pewnością było dla niego ważne. Teraz mamy 12 zawodników - zdrowych i gotowych. Jesteśmy przygotowani na nadchodzące mecze - podkreśla trener Mike Taylor.

Początek spotkania Polska - Kosowo w piątek 23 lutego o godz. 19.00. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl od 18.35.

 

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie we Włocławku:

1. Cel Aaron, silny skrzydłowy, Polski Cukier Toruń
2. Gielo Tomasz, skrzydłowy, Divina Seguros Joventut (Hiszpania)
3. Gruszecki Karol, rzucający/niski skrzydłowy, Polski Cukier Toruń
4. Hrycaniuk Adam, środkowy, Stelmet Enea BC Zielona Góra
5. Karnowski Przemysław, środkowy, MoraBanc Andorra (Hiszpania)
6. Koszarek Łukasz, rozgrywający, Stelmet Enea BC Zielona Góra
7. Łączyński Kamil, rozgrywający, Anwil Włocławek
8. Ponitka Marcel, rozgrywający/rzucający, Asseco Gdynia
9. Ponitka Mateusz, rzucający/niski skrzydłowy, Iberostar Teneryfa (Hiszpania)
10. Sokołowski Michał, rzucający/niski skrzydłowy, Rosa Radom
11. Wojciechowski Jakub, środkowy, Betaland Capo d’Orlando (Włochy)
12. Zamojski Przemysław, rzucający/niski skrzydłowy, Stelmet Enea BC Zielona Góra


Terminarz kwalifikacji do MŚ w Chinach:

24 listopada 2017 r.: Polska - Węgry 70:60
26 listopada 2017 r.: Litwa - Polska 75:55
23 lutego 2018 r., godz. 19.00: Polska - Kosowo (Włocławek)
26 lutego 2018 r., godz. 20.00: Węgry - Polska (Szombathely)
28 czerwca 2018 r.: Polska - Litwa
1 lipca 2018 r.: Kosowo - Polska


Do kolejnej fazy kwalifikacji awansują trzy najlepsze drużyny z grupy. W drugim etapie będziemy mieli tylko cztery sześciozespołowe grupy – wyniki z poprzednich meczów zostaną zachowane. Spotkania zostaną rozegrane we wrześniu i listopadzie 2018 roku oraz w lutym 2019 roku. Do Mistrzostw Świata zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny w grupie (łącznie 12 zespołów).

 

Województwo Kujawsko - Pomorskie jest partnerem meczu Polska - Kosowo we Włocławku

 

 

udostępnij