W środę kadra kobiet gra na Białorusi

Reprezentacja Polski koszykarek w środę o godz. 17.00 zagra w Mińsku z Białorusią w ramach kwalifikacji do EuroBasketu 2019. Transmisja w TVP Sport i sport.tvp.pl

news Zdjęcia | Kuba Skowron

W spotkaniu rozgrywanym w sobotę Polki pewnie pokonały w Tallinie Estonki 87:68. Bardzo dobrze zaprezentowały się Weronika Gajda oraz Agnieszka Skobel, które zdobyły odpowiednio 15 i 13 punktów. Trener Arkadiusz Rusin szeroko rotował składem, a żadna z zawodniczek nie zagrała więcej niż 22 minuty. To miało przygotować koszykarki do bardzo trudnego wyjazdowego meczu z Białorusią.

W sobotę grały również najbliższe rywalki reprezentacji. Turcja świetnie rozpoczęła mecz w Mińsku, co ustawiło rywalizację. Białorusinki co prawda robiły wszystko, aby odrobić straty, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek - 54:64. Najlepszym strzelcem drużyny była Alexandria Bentley z 12 punktami.

- Mecz z Estonią za nami. Cieszymy się, bo była to dla nas ważna wygrana - musiałyśmy ją odnieść. Wyciągamy z tego spotkania wnioski i przygotowujemy się do starcia z Białorusią. To będzie dużo cięższy mecz. Miałyśmy szansę zobaczyć drugą połowę spotkania tego zespołu z Turcją. Mimo że ten mecz przegrywały, to cały czas walczyły. To drużyna, która nawet na chwilę nie zatrzyma się na boisku. Trzeba być skupionym przez 40 minut i dać z siebie wszystko. Do kadry wróciła m.in. Jelena Leuczanka, co wzmacnia ten zespół - mówi przed meczem reprezentantka Polski Agata Dobrowolska.

W listopadowym starciu w Wałbrzychu - pierwszym z trenerem Arkadiuszem Rusinem - kadra kobiet przegrała z Białorusią 62:70. Kluczowa była trzecia kwarta, którą przeciwniczki wygrały aż 28:17. Biało-Czerwone miały wtedy przede wszystkim problem z zatrzymaniem Anastazji Wieremiejenki, która zdobyła 16 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty. Jak będzie tym razem?

Transmisja spotkania Białoruś - Polska w środę od godz. 16.50 w TVP Sport i sport.tvp.pl