Kadra U14 kobiet po konsultacji w Zakopanem

Drugą akcję szkoleniową w okresie jesienno-zimowym ma za sobą kadra U14 kobiet, która w dniach 16-19 listopada trenowała w COS Zakopane.

news

Koszykarki z rocznika 2003 spotkały się wcześniej w Szczyrku (19 – 22 października), a kolejny raz pojawią się na grudniowym zgrupowaniu w Sokołowie Podlaskim, skąd bezpośrednio 12-osobowa reprezentacja uda się na turniej do francuskiego Bourges, gdzie zmierzą się z zespołami Francji Północ i Południe oraz kadrą Holandii.

- Skład zawodniczek na poszczególnych konsultacjach jest zmienny. W związku z dwuletnim cyklem przygotowań do ME U16 jednym z podstawowych celów każdej akcji jest selekcja, czyli poszukiwanie i sprawdzanie zawodniczek utalentowanych oraz perspektywicznych - relacjonuje pierwszy trener Adam Kubaszczyk.

- Pracujemy głównie w oparciu o przygotowaną przez Wydział Szkolenia PZKosz koncepcję gry w ataku i obronie dla kadr U14-U16. Na tym etapie skupiamy się na grze bez piłki oraz grze 1x1 z odegraniem, akcentując głównie we fragmentach gry właściwą decyzyjność - wyjaśnia szkoleniowiec.

- W obronie egzekwujemy przede wszystkim nacisk na gracza z piłką i aktywną pomoc na różnych wysokościach boiska oraz zastawienie. Trzecim obszarem jest transmisja ofensywna i defensywna - dodaje Kubaszczyk.

- Po kolejnej konsultacji w grudniu czeka nas udział w cyklicznym turnieju we Francji, gdzie będziemy mogli wraz ze sztabem dokonać weryfikacji wykonanej pracy i przyjętych założeń w konfrontacji z mocnymi przeciwnikami - kończy pierwszy trener.

Konsultacja szkoleniowa kadry U14 kobiet 10-13.12.2017 w Sokołowie Podlaskim

1. Monika Harasimów MKS MOS Wrocław
2. Hanna Kierzkowska UKS Trójka Żyrardów
3. Maja Kozłowska AZS AJP Gorzów Wielkopolski
4. Martyna Kurkowiak AZS AJP Gorzów Wielkopolski
5. Marta Masłowska MUKS Poznań
6. Julita Michniewicz UKS Basket Zgorzelec
7. Aleksandra Mitrowska UKS Trójka Żyrardów
8. Wiktoria Mucha AKS SMS Łódź
9. Maja Pietrzak MKS Tęcza Tęcza Leszno
10. Daria Ryzińska AZS AJP Gorzów Wielkopolski
11. Jagna Sosińska MKS MOS Wrocław
12. Marta Sztąberska KKS Olsztyn
13. Daria Trębowicz MKS MOS Wrocław
14. Oliwia Węglarz MKS Pałac Młodzieży Tarnów
15. Natalia Wnuk UKS Trójka Żyrardów
16. Aleksandra Zając MPKK Sokołów OSIR Sokołów

Sztab szkoleniowy
Adam Kubaszczyk trener główny
Maciej Brodziński trener asystent
Radosław Duchnowski trener asystent
Krzysztof Pakólski trener motoryki
Katarzyna Artych fizjoterapeuta

udostępnij