Taylor: Znaleźliśmy nasz rytm

Co na pomeczowej konferencji prasowej mówili trener reprezentacji Polski Mike Taylor oraz kadrowicz Tomasz Gielo?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Mike Taylor (trener reprezentacji Polski): Jestem dumny z drużyny. Węgrzy zmusili nas do wysiłku. Znaleźliśmy nasz rytm dopiero w drugiej połowie. Świetnie radzili sobie rezerwowi, wnieśli dużo do gry. Michał Sokołowski, Kamil Łączyński i Tomasz Gielo dali z siebie bardzo dużo w drugiej połowie. Węgrzy to bardzo fizyczny zespół, ale w końcówce kontrolowaliśmy ten mecz.

Tomasz Gielo (Polska): To było dla nas ważne zwycięstwo i dobry początek kwalifikacji. To nowe doświadczenie - okienka w trakcie sezonu. Myślę, że kluczowe było to, że podstawy naszej drużyny zostały zachowane. Nie zaczęliśmy dobrze, ale później zagraliśmy lepiej. Węgrzy grali bardzo fizycznie, mieliśmy problem z Davidem Vojvodą. W drugiej połowie poczuliśmy się komfortowo i znaleźliśmy takie rzuty, jakie chcieliśmy.

Stojan Ivković (trener reprezentacji Węgier): To był dla nas trudny mecz. Mamy młody zespół, więc musimy walczyć o to, aby osiągnąć nasze cele. Moi gracze zagrali nawet lepiej niż myślałem, gratuluję im. Dla nas kolejny mecz z Kosowem będzie bardzo ważny.

Zoltan Perl (Węgry): Dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie. W drugiej połowie Polska poprawiła obronę. My graliśmy miękko, nasza defensywa też tak wyglądała. Zanotowaliśmy mnóstwo strat, ale daliśmy z siebie wszystko. Musimy patrzeć dalej i wygrać mecz z Kosowem.

 

udostępnij