Kaczmarczyk: Zmierzyłyśmy się z silnym rywalem

Co na konferencji prasowej po meczu kwalifikacyjnym do EuroBasketu 2019 Polska - Białoruś mówili przedstawiciele obydwu drużyn?

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Arkadiusz Rusin (trener reprezentacji Polski): Gratulacje dla Białorusi. Trzecia kwarta zmieniła oblicze tego meczu - straciliśmy 28 punktów. Wiedzieliśmy, że aby mieć jakąkolwiek szansę, to trzeba kontrolować to spotkanie na 60 punktów w dwie strony. To się nie udało. Zakładaliśmy, że nie możemy odejść od Papovej na trójce. Ona trzy razy nas skarciła, to były nasze błędy. Było widać, że brakowało nam czasu, cztery dni to za krótki czas na zgranie. Musimy przeanalizować nasze błędy i od jutra zająć się meczem w Turcji.

Agnieszka Kaczmarczyk (Polska): Zmierzyłyśmy się z bardzo silnym przeciwnikiem, doświadczonym, klasy światowej. Mamy potencjał dopóki jesteśmy agresywne i robimy to, co sobie wcześniej założyliśmy. Zabrakło nam trochę skuteczności. Musimy być jednak pozytywnie nastawione.

Nataliya Trafimava (trener reprezentacji Białorusi): Bardzo nerwowe spotkanie, ale takiego się spodziewałam. Zawsze trudno się gra na wyjeździe. Trzecia kwarta była najmocniejszym naszym uderzeniem. To wystarczyło do wygrania spotkania. Miałyśmy dużo strat, niewytłumaczalnych dla mnie. Mamy trzy dni do następnego spotkania i mam nadzieję, że naprawimy naszą grę.

Katsiaryna Snytsina (Białoruś): Jestem zadowolona z tego jak graliśmy. Byłyśmy bardzo dobrze przygotowane na to spotkanie, kontrolowaliśmy jego tempo. Wiedziałyśmy, że to będzie agresywne spotkanie, ale ostatecznie je wygrałyśmy. Z tego się bardzo cieszę.

 

udostępnij