Kadrowicze za granicą: Michalak kontra Karnowski

Kolejny świetny mecz w Hiszpanii rozegrał Mateusz Ponitka, a Michał Michalak i Przemysław Karnowski zmierzyli się w „polskich derbach”. Jak zagrali inni kadrowicze?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Iberostar Teneryfa pokonał Retabet Bilbao Basket 83:69, a liderem drużyny znowu był Mateusz Ponitka. Tym razem kadrowicz w 25 minut zanotował 16 punktów i osiem zbiórek.

Teynyconta Saragossa wygrała z MoraBanc Andorra 95:75 w „polskich derbach” w Hiszpanii. Michał Michalak zanotował dla gospodarzy 6 punktów, 3 zbiórki i 2 asysty, a Przemysław Karnowski zdobył 2 punkty i asystę.

Divina Seguros Joventut Tomasza Gielo nie poradziła sobie na wyjeździe z Herbalife Gran Canaria (69:94). Polak zdobył 10 punktów i zbiórkę w 20 minut spędzonych na parkiecie.

Również ekipa Adama Waczyńskiego, Unicaja Malaga, nie ma za sobą łatwego meczu. Real Madryt wygrał z ekipą kapitana kadry 99:85. Skrzydłowy zdobył tym razem 8 punktów, 2 zbiórki i 2 asysty w niecałe 18 minut na boisku.

Zwycięstwo odnotowała drużyna Damiana Kuliga. Banvit pokonał Demir BB 84:82. Środkowy zdobył 5 punktów i 7 zbiórek.

Asvel Lyon-Villeurbanne musiał uznać wyższość ekipy Pau-Lacq-Orthez 82:94. A.J. Slaughter zdobył 17 punktów i 3 asysty.

Trener Mike Taylor do szerokiej kadry powołał Jakuba Wojciechowskiego. Jego Betaland Capo d’Orlando wygrał z Grissin Bon Reggio Emilia 75:69. Środkowy zanotował 6 punktów i 4 zbiórki w 22 minuty gry.