Cel: Zrobiliśmy postępy

Reprezentacja Polski zakończyła ostatni etap przygotowań do fazy grupowej EuroBasketu w Helsinkach. Jak turniej w Legionowie ocenia Aaron Cel?

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Biało-Czerwona kadra wygrała w Legionowie dwa z trzech meczów, chociaż również w pierwszym była bardzo blisko sukcesu. Czy te występy sprawiły, że zespół jest jeszcze lepiej przygotowany do mistrzostw Europy?

- Jesteśmy lepszym zespołem po tym turnieju. Zrobiliśmy malutkie postępy w każdej dziedzinie. Ważne też były dla nas zwycięstwa. Mimo że podczas ostatniego meczu atmosfera była wyjątkowa, to cieszymy się, że wygraliśmy - podkreśla Aaron Cel.

Podczas turnieju w Legionowie trener Mike Taylor dawał szansę wszystkim swoim zawodnikom, a ci mieli szansę złapać rytm meczowy. To również może okazać się przydatne w zbliżających się meczach.

- To trener będzie decydował o tym jak będzie wyglądała rotacja. Można grać dwunastoma zawodnikami. Ufamy każdemu, bo wszyscy prezentują naprawdę dobry poziom. Wierzymy, że będzie dobrze - mówi skrzydłowy reprezentacji.

EuroBasket rozpoczyna się już w czwartek. Polacy zagrają w fazie grupowej w Helsinkach kolejno ze Słowenią, Islandią, Finlandią, Francją i Grecją.

- Czujemy się silni. Nasza grupa nie jest łatwa, ale trzeba będzie wygrać przynajmniej dwa lub trzy mecze. Nie chcemy jednak mówić, że z którymś rywalem będzie łatwiej, a z innym trudniej. Tak naprawdę wszystko na EuroBaskecie jest możliwe, ponieważ w pojedynczym meczu możesz wygrać z każdym. Z Islandią oczywiście nie możemy przegrać. Potem zobaczymy, jak to się potoczy, ważna będzie oczywiście także forma dnia. Cieszymy się z koszykówki, którą gramy. Mamy drużynę, w której 12 zawodników może dać coś pozytywnego - zaznacza Cel.


Terminarz reprezentacji Polski na EuroBaskecie 2017 (transmisje w TVP Sport):

czwartek, 31 sierpnia: Słowenia - Polska, godz. 12.45
sobota, 2 września: Polska - Islandia, godz. 12.45
niedziela, 3 września: Finlandia - Polska, godz. 19.00
wtorek, 5 września: Polska - Francja, godz. 15.30
środa, 6 września: Grecja - Polska, godz. 16.30

 

udostępnij