Uniwersjada: Argentynki minimalnie lepsze

Argentyna pokonała reprezentację Polski kobiet 70:66 w pierwszym spotkaniu o miejsca 9-16 na Letniej Uniwersjadzie. W kolejnym meczu Biało-Czerwone zagrają z Koreą Południową.

news Zdjęcia | Paweł Skraba

STATYSTYKI Z MECZU

Rywalki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i po trafieniu Mayry Leivy prowadziły już 14:5. Polki jednak bardzo szybko odrabiały straty - głównie dzięki akcjom Kamili Podgórnej. Po rzucie wolnym Darii Marciniak mieliśmy remis po 15 na koniec pierwszej kwarty. Kolejna część gry również była bardzo wyrównana, ale dzięki trójce Zuzanny Sklepowicz to Biało-Czerwone zdobywały przewagę. Żadna ze stron nie odpuszczała i dopiero końcowe trafienie Agaty Stępień dało zespołowi trenera Teodora Mollova prowadzenie 32:29 po pierwszej połowie.

Kluczowa dla losów meczu była trzecia kwarta. To w niej Argentynki zbudowały największą przewagę - były bardzo skuteczne, a nasz zespół nie potrafił znaleźć sposobu na ich zatrzymanie. Po trójce Luciany Delabarby było nawet 53:44. Polki nie zamierzały się poddawać i w ostatniej kwarcie szybko zbliżały się na trzy punkty po rzutach wolnych Moniki Naczk, a późniejsze trafienia Kamili Podgórnej dały nawet remis. Jeszcze na minutę przed końcem po rzutach wolnych Magdaleny Pisery Biało-Czerwone prowadziły 65:63. W końcówce ważną trójkę trafiła jednak Julieta Ale, a dodatkowo nie myliła się Micaela Sancisi i to Argentynki wygrały 70:66.

W sobotę Polki zagrają kolejny mecz - o miejsca 13-16 z Koreą Południową.

Polska - Argentyna 66:70 (15:15, 17:14, 14:24, 20:17)

Polska: Poboży 15, Naczk 8, Rembiszewska 7, Podgórna 7, Pisera 7, Bujniak 6, Sklepowicz 5, Stępień 4, Marciniak 4, Szajtauer 3,