Karnowski dołączył do kadry

Przemysław Karnowski we wtorek rozpoczął treningi z reprezentacją Polski w Warszawie. - Cieszę się, że mogłem już teraz dołączyć do zespołu - mówi środkowy.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Center od momentu otrzymania powołania deklarował chęć gry dla reprezentacji. Jedyną przeszkodą była jego kontuzja kciuka - zawodnik musiał przejść operację, która wyłączyła go z gry na kilka tygodni. Teraz może rozpocząć indywidualne treningi.

- Dołączenie „Big Mamby” do zespołu to dla nas świetna wiadomość. Rozpoczął treningi z zespołem we wtorek. Wcześniej, podczas Ligi Letniej w Orlando, rozmawialiśmy z nim o tym, aby dołączył do składu 15 sierpnia. Stało się to tydzień wcześniej - a to wiele mówi o jego zaangażowaniu w grę reprezentacji. Wszyscy są z tego powodu bardzo zadowoleni - podkreśla trener Mike Taylor.

- Cały czas byłem w kontakcie z trenerem Mikem Taylorem. Cieszę się, że mogłem już teraz dołączyć do zespołu. Niestety, nie biorę jeszcze udziału w gierkach 5 na 5, ale zaczynam łapać piłkę, co jest bardzo dobrym znakiem, bo od operacji minęły dopiero cztery tygodnie - dodaje Karnowski.

 

 

Środkowy, który wcześniej podpisał umowę z hiszpańską ekipą MoraBanc Andorra, już wcześniej pojawił się na kilka dni na zgrupowaniu kadry w Wałbrzychu. Wtedy wziął udział w sesji zdjęciowej i kibicował drużynie z ławki rezerwowych podczas meczów z Czechami. Kiedy będziemy mogli zobaczyć go w akcji na parkiecie?

- Mam nadzieję, że uda mi się już zagrać w turnieju w Niemczech, ale jeśli nie, to postaram się zagrać w Legionowie przed naszą publicznością. Czuję się bardzo dobrze. Dominik Narojczyk wcześniej rozpisywał mi plany przygotowań, a teraz pracuję z nim indywidualnie - mówi Przemysław Karnowski.

Trener Mike Taylor również zaznacza, że środkowy zacznie grać, gdy będzie w pełni gotowy. Turniej w Hamburgu (od 18 do 20 sierpnia) jest jednym z możliwych terminów, ale nikt nie będzie przyspieszał jego powrotu.

- Na pewno musi jeszcze uważać na swój kciuk, ale może tutaj popracować nad kondycją z Dominikiem Narojczykiem. Jeszcze nie wiemy, czy będzie gotowy do gry na turniej w Hamburgu, ale sama jego obecność jest dla nas ważna. Pozna system gry, zagrywki. Dodatkowo Przemek ma świetną osobowość, jest doskonałym członkiem zespołu. Dobrze mieć takiego gracza w szatni. Jego obecność daje całej drużynie dodatkową energię - kończy trener Taylor.

Najbliższy mecz towarzyski reprezentacja Polski rozegra już w piątek o godz. 18.30 na wyjeździe z Łotwą.

 

Terminarz przygotowań reprezentacji Polski:

28 lipca: Polska - Czechy 101:68 RELACJA
29 lipca: Polska - Czechy 85:72 RELACJA
4 sierpnia: Litwa - Polska 58:59 RELACJA
5 sierpnia: Polska – Łotwa 80:76 RELACJA
11 sierpnia: Łotwa - Polska 77:65 RELACJA
18 sierpnia, godz. 21.00: Polska - Serbia (turniej w Hamburgu)
19 sierpnia, godz. 17.30: Niemcy - Polska (turniej w Hamburgu)
20 sierpnia, godz. 17.30: Polska - Rosja (turniej w Hamburgu)
24 sierpnia, godz. 18.15: Polska - Izrael (turniej w Legionowie)
25 sierpnia, godz. 18.00: Polska - Wielka Brytania (turniej w Legionowie)
26 sierpnia, godz. 18.00: Polska - Węgry (turniej w Legionowie)

Terminarz reprezentacji Polski na EuroBaskecie 2017:

31 sierpnia: Słowenia - Polska, godz. 12.45
2 września: Polska - Islandia, godz. 12.45
3 września: Finlandia - Polska, godz. 19.00
5 września: Polska - Francja, godz. 15.30
6 września: Grecja - Polska, godz. 16.30


 

udostępnij